76 74 51 000
Facebook YouTube
Fitness Piekary
MENU
Fitness Piekary

mama i dziecko

Mama i Dziecko

Zajęcia Mama i Dziecko skierowane są do kobiet, które chciałyby odzyskać formę po porodzie, a jednocześnie nie mogą sobie pozwolić na pozostawienie maluszka i samotne wyjście do klubu fitness. Specjalnie dla nich opracowaliśmy autorski program takich ćwiczeń, które po modyfikacjach mogą być wykonywane wraz z dzieckiem.

Zajęcia łączą ze sobą elementy treningu obwodowego, treningu interwałowego, wzmacniającego brzuch, uda i pośladki oraz zajęć typu TBC – Total Body Condition. Korzystamy z piłek, sztang, TRX, Bosu, hantli i wielu innych. Instruktor dba o to, by ćwiczenia były wykonywane prawidłowo technicznie oraz dba o ich indywidualny dobór mając na względzie możliwości osób ćwiczących.

W zajęciach brać udział mogą Mamy, które czują się na siłach, by rozpocząć walkę o dawną figurę z tym zastrzeżeniem, że okres połogu wynosi odpowiednio 6 tygodni po porodzie drogami natury i 8 tygodni po cięciu cesarskim. Przed przystąpieniem do zajęciem warto skonsultować się ze swoim lekarzem ginekologiem.

Jeśli chodzi o wiek maluszków to, by mogło ćwiczyć z nami, powinno sztywno trzymać główkę. Jeśli jednak Twój stan zdrowia pozwala Ci ćwiczyć to nie ma przeciwskazań, by na zajęcia przyjechać wózkiem czy by dziecko znajdowało się w nosidełku. Górna granica wieku nie jest oznaczona, gdyż każdy malec rozwija się inaczej. Jedno jest pewne – ćwiczenie z dzieckiem, które zaczyna stawiać samodzielne kroki, będzie trudne lub wręcz niemożliwe.

Koniecznie pamiętaj o tym, by zabrać ze sobą kocyk i zabawki dla dziecka, a dla siebie wygodny strój sportowy oraz obuwie sportowe. Na sali znajduje się przewijak, w każdej chwili możesz także w zaciszu nakarmić maluszka.

 

 

PFR